ATK de Kofferbak wilde een voorbeeldfunctie innemen. In een veranderende samenleving, die verschuift naar een deeleconomie, waarin het niet draait om bezit maar om gebruik, wilde het bedrijf een nieuw bedrijfssamenwerkingsgebouw waarin vele kleine bedrijven groot kunnen worden.
Door 312 zonnepanelen te installeren heeft ATK-RTK de Kofferbak een totaal duurzaam pand en kan het met trots zeggen dat het CO2 neutraal is.
Het bedrijf onderneemt met de gedachte dat het de wereld in een betere staat willen achterlaten, dan waarin ze het aantrof. Door verantwoordelijkheid te nemen en door duurzaam te ondernemen kunnen de betrokkenen bewust met het milieu bezig zijn en halen ze voldoening uit hun werk.